Ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում հունիսի 29-ին, հունիսի 30-ին, հուլիսի 1-ին, 2-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ջերմաստիճանը մայրաքաղաքում կլինի 33-35 աստիճան: Հուլիսի 3-ին, 4-ին կդիտվի առանց տեղումների եղանակ: Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է նաև քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը՝ նշելով, որ մարզերում հունիսի 29-ի ցերեկը, հունիսի 30-ին, հուլիսի 1-4-ի գիշերները և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում կտեղա կարճատև անձրև և ամպրոպ: Առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
Քամին՝ հարավարևմտյան 2-5մ/վ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 17-22մ/վ արագությամբ: Արարատյան դաշտում երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում 15-18մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 29-ի և 30-ի ցերեկը հանրապետությունում աստիճանաբար կբարձրանա 2-3 աստիճանով: Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում նույնքան կնվազի:

На территории Армении ожидаются кратковременные дожди с грозами
В Ереване 29, 30 июня и 1 июля, в вечерние часы в некоторых частях города возможны кратковременные дожди с грозами. Температура воздуха в столице будет в пределах 33-35 градусов. 3-го, 4-го июля осадков  не будет. В вечерние часы и во время грозы ожидается усиление ветра до 15-18 м/с.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Центр гидрометеорологии и мониторинга, отмечая, что днем 29, 30 июня, после полудня  и ночью с 1 по 4 июля в некоторых районах будут кратковременные дожди с грозами.
Ветер юго-западный с порывами до 2-5м/с, во время грозы возможно усиление ветра до 17-22м/с. В Араратской долине в вечерние часы ожидается усиление ветра до 15-18 м/с.
Днем 29 и 30 июня температура воздуха в республике постепенно повысится на 2-3 градуса. В Лори, Тавуше, Сюнике и в Арцахе понизится на столько же.