Ավտովթարի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված զինծառայողներից մեկն ունի կողի կոտրվածք
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վայոց ձորի մարզում հունիսի 7-ին տեղի ունեցած  ավտովթարի հետևանքով 11 (1 սպա, 10 ժամկետային) զինծառայող տեղափոխվել է հիվանդանոց. նրանցից  մեկը կողի կոտրվածք ունի, մյուսների վիճակը բավարար է, հիմնականում քերծվածքներ են ստացել: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Ժամը 10։40-ի սահմաններում Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 127 կմ հատվածում ՀՀ պաշտպանության նախարարության հաշվեկշռում հաշվառված ՊՆ համարանիշներով «Կամազ» մակնիշի ավտոմեքենան դեռևս անհայտ հանգամանքներում գլխիվայր շրջվել է։

В Вайоц Дзорской области 7 июня произошло ДТП
В результате ДТП, произошедшего 7 июня в Вайоц Дзорской области, 11 военнослужащих (1 офицер, 10 рядовых срочной службы) были доставлены в больницу. У одного из пострадавших перелом ребра, состояние остальных удовлетворительное, в основном они получили легкие ушибы.
«Арменпресс» об этом сообщили в Управлении информации и связей с общественностью Министерства обороны РА.
7 июня, в районе 10:40 на 127-километровом участке автомагистрали Ереван-Мегри пока при невыясненных обстоятельствах перевернулся автомобиль марки «Камаз» с номерными знаками, состоящими на балансе Министерства обороны Армении.