Հայաստան կժամանի Հունաստանի ազգային պաշտպանության փոխնախարարի գլխավորած պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան կժամանի Հունաստանի Հանրապետության ազգային  պաշտպանության փոխնախարար Նիկոս Խարդալիասի  գլխավորած պատվիրակությունը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Հունաստանում Հայաստանի դեսպանությունը:
«Իմ գործընկեր Կարեն Բրուտյանի հրավերով (խմբ. ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ) հունիսի 2-ին և 3-ին կլինեմ Հունաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ամուր պատմական կապեր ունեցող Հայաստանում: Այցի շրջանակներում պաշտոնական հանդիպումներ կունենամ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանի և իմ գործընկեր Կարեն Բրուտյանի հետ»,- «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում նշել է Նիկոս Խարդալիասը՝ տեղեկացնելով, որ հանդիպումներ են նախատեսված Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի, ինչպես նաեւ Հայաստանի հունական համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հունաստանի Հանրապետության ազգային  պաշտպանության փոխնախարար Նիկոս Խարդալիասը կայցելի նաև Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, որտեղ հարգանքի տուրք կմատուցի զոհերի հիշատակին:
Նախատեսված են նաև այցեր ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական, ինչպես նաև,  Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարաններ:

Greek Deputy Minister of National Defense to visit Armenia
YEREVAN, JUNE 2, ARMENPRESS. The delegation led by Deputy Minister of National Defense of Greece Nikos Chardalias will arrive in Armenia, the Armenian Embassy in Greece said.
“At the invitation of my counterpart Karen Brutyan [deputy defense minister of Armenia], I will be in Armenia on June 2 and 3, which has firm historic cooperation and friendship ties with Greece. During the visit I will have official meetings with Defense Minister of Armenia Suren Papikyan, Minister of High Technological Industry Robert Khachatryan and my counterpart Karen Brutyan”, the Greek Deputy Defense Minister said on social media, adding that meetings are scheduled also with Catholicos of All Armenians Garegin II and the representatives of the Greek community in Armenia.
Nikos Chardalias will also visit the Armenian Genocide Memorial to pay tribute to the memory of the victims.
Visits to the Vazgen Sargsyan military college, the National Defense Research Institute are also planned.