Հայաստանի եղանակային պայմանները մայիսի 29-ից հունիսի 3-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի առանձին շրջաններում մայիսի 29-ի, 30-ի, 31-ի, հունիսի 1-ի և 2-ի կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ: Մայիսի 30-31-ի, հունիսի 1-2-ի գիշերը, 3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից`վկայակոչելով ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի տվյալները։
«Քամին՝ հարավային՝ 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 29-30-ը էապես չի փոխվի»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ մայիսի 29-ի ցերեկը, 30-ին, 31-ի գիշերը, հունիսի 2-3-ն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մայիսի 31-ի և հունիսի 1-ի երեկոյան ժամերին քաղաքի առանձին հատվածներում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ արագությամբ։

Погода в Армении: метеопрогноз на период с 29 мая по 3 июня
В отдельных районах Армении 29 мая, 30 мая, 31 мая, 1 июня и после полудня 2 июня ожидается кратковременный дождь с грозой. В отдельных местах возможен град. В ночь с 30 на 31 мая и 1-2 июня ожидается погода без осадков.
Об этом сообщили Арменпресс в Министерстве по чрезвычайным ситуациям Армении, ссылаясь на данные Центра гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды РА.
"Ветер южный-2-5 м/с, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м / с.
Температура воздуха 29-30 мая существенно не изменится", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, днем 29-го и 30-го мая, ночью 31-го мая, 2-3-го июня ожидается погода без осадков. В вечерние часы 31 мая и 1 июня в отдельных частях города ожидается кратковременный дождь с грозой, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-18 м/с.