Վրաստանի տարածաշրջաններում առգրավել են զենք եւ զինամթերք
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի ոստիկանությունն անօրինական սեփականացումից առգրավել Է հրաձգային զենք ու զինամթերք, ձերբակալվել Է երեք մարդ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է Վրաստանի ՆԳ նախարարության կայքում: Ձերբակալությունները կատարվել են Շիդա Քարթլիի, Մցխեթ-Մթիանեթիի եւ Գուրիայի տարածաշրջաններում:
Ձերբակալվածները 23-ից մինչեւ 42 տարեկան են: Նրանցից մեկն ավելի վաղ դատված Է եղել: Օպերատիվ-հետաքննչական միջոցառումների ընթացքում ոստիկանությունն առգրավել Է երկու ինքնաձիգ, «Բրաունինգ» ատրճանակ, ինչպես նաեւ շուրջ երկու տասնյակ պահունակ ու մի քանի հարյուր մարտական փամփուշտ: Հետաքննությունը կատարվում Է «Հրաձգային զենքի եւ զինամթերքի անօրինական ձեռքբերում, պահում եւ կրում» հոդվածով: Հանցագործությունը պատժվում Է երեքից մինչեւ յոթ տարի ազատազրկմամբ, հաղորդել Է Sputnik-ը:

Задержания были произведены в регионах Шида Картли, Мцхета-Мтианети и Гурии
Полиция изъяла из незаконного владения огнестрельное оружие и боеприпасы, задержаны три человека, как передает Арменпресс, об этом сообщается на сайте МВД Грузии.
Задержания были произведены в регионах Шида Картли, Мцхета-Мтианети и Гурия. Возраст задержанных от 23 до 42 лет. Один из них ранее был судим.
В ходе оперативно-следственных мероприятий полиция изъяла два автомата, пистолет "Браунинг", а также около двух десятков обойм и несколько сотен боевых патронов.
Следствие ведется по статье "Незаконное приобретение, хранение и ношение огнестрельного оружия и боеприпасов". Преступление наказывается лишением свободы на срок от трех до семи лет.