Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Ֆրանսիայի նորանշանակ վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական նամակ է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետ Էլիզաբեթ Բորնին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նամակում, մասնավորապես, նշված է.
«Մեծարգո տիկին վարչապետ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ Ձեր բարձր առաքելության իրականացման գործում։
Վստահ եմ, որ Ձեր երկարամյա մասնագիտական գործունեության ու անցած քաղաքական ուղու ընթացքում ձեռք բերված հարուստ փորձառությունը լավագույնս կծառայի բարեկամ Ֆրանսիայի և ֆրանսիացի ժողովրդի բարօրությանը։
Համոզված եմ, որ մեր կառավարությունները հայ-ֆրանսիական առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների ոգով կշարունակեն սերտորեն համագործակցել առկա և նոր ծրագրերի իրագործման ուղղությամբ՝ Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև բազմոլորտ համագործակցության ողջ ներուժն առավելագույնս օգտագործելու համար։
Այդ առումով հատկապես կարևոր են 2021 թվականի դեկտեմբերին Փարիզում ստորագրված՝ Հայ-ֆրանսիական տնտեսական համագործակցության 2021-2026 թվականների ճանապարհային քարտեզի նպատակների կյանքի կոչմանն ուղղված հետագա համատեղ ջանքերը։
Վերստին մաղթելով Ձեզ անսպառ եռանդ և հաջողություններ՝ խնդրում եմ ընդունել, մեծարգո տիկին վարչապետ, խորին հարգանքիս հավաստիքը»։

YEREVAN, MAY 19, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to the new Prime Minister of France Elisabeth Borne, the PM’s office said.
“Dear Mrs. Prime Minister,
I warmly congratulate you on your appointment as Prime Minister of France, wishing you success in your high mission.
I am confident that the rich experience gained during your long professional activity and past political path will serve as best to the welfare of friendly France and the French people.
I am convinced that our governments will continue closely cooperating in the implementation of current and new programs with the spirit of the Armenian-French unique relations, for maximally using the entire potential of the multi-sectoral cooperation between Armenia and France.
In this respect the further joint efforts aimed at implementing the goals of the roadmap of the 2021-2026 Armenian-French economic cooperation signed in Paris in December 2021 are highly important.
Once again wishing you a lot of energy and success, please, accept, the assurances of my highest respect”.