Հանրապետությունում օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 6-9 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության մարզերում մայիսի 18-ի և 19-ի կեսօրից հետո, 20-ին առանձին շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է, որ մայիսի 21-ին, 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ արևմտյան 2-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը մայիսի 17-19-ն աստիճանաբար կբարձրանա 6-9 աստիճանով:
Մայրաքաղաքում մայիսի 21-ին, 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մայիսի 18-ի երեկոյան ժամերին հնարավոր է, իսկ մայիսի 19-ի երեկոյան ժամերին, 20-ին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ քամու ուժգնացում՝ 15-18 մ/վ:

В Армении температура воздуха повысится на 6-9 градусов
В областях республики во второй половине дня 18 и 19 мая, 20-го в некоторых районах ожидаются кратковременныв дожди с грозами, в отдельных местах возможен град.
Как передает «Арменпресс», Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что 21-го и 22-го мая осадков не ожидается. Ветер западный с порывами до 2-5 м/с, во время грозы возможно усиление ветра до 17-20 м/с. С 17 по 19 мая температура воздуха постепенно повысится на 6-9 градусов.
В столице 21, 22 мая ожидается погода без осадков. В вечерние часы 18-го мая - возможно, в вечерние часы 19-го мая, 20-го ожидаются кратковременные дожди с грозами, во время грозы ожидается усиление ветра до 15-18 м/с.