Բավրա գյուղից 15 կմ հյուսիս-արևելք տեղի ունեցած երկրաշարժին հաջորդել է 30 հետցնցում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բավրա գյուղից 15 կմ հյուսիս-արևելք մայիսի 14-ի 21։14-ին տեղի ունեցած տեղի ունեցած երկրաշարժին հաջորդել է 30 հետցնցում։ «Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից։
«Մայիսի 14-ին, տեղական ժամանակով ժամը 21:14-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 17:14-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցված հյուսիսային լայնության 41.20⁰ և արևելյան երկայնության 43.96⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով 4.5 մագնիտուդով երկրաշարժին հաջորդել են հետցնցումներ։
Մայիսի 15-ի ժամը 08։00-ի դրությամբ հետցնցումների քանակը 30 է, որոնցից առավելագույնի ուժգնությունը կազմել է 1․7 մագնիտուդ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

За землетрясением в 15 км к северо-востоку от села Бавра последовало 30 афтершоков
За землетрясением, имевшим место в 21։14 часов 14-го мая в 15 км к северо-востоку от села Бавра, последовало 30 афтершоков.
"14 мая в 21:14 часов по местному времени (17:14 по Гринвичу) сейсмологической сетью Территориальной службы сейсмической защиты Министерства по чрезвычайным ситуациям РА было зарегистрировано землетрясение с координатами: магнитуда 4,5, 41,20 градусов северной широты и 43,96 градусов восточной долготы.
По состоянию на 08:00 часов 15 мая количество афтершоков составило 30, с максимальной магнитудой 1․7", — говорится в сообщении.