Քսանամյա քաղաքացին նախկին ճոպանուղու չշահագործվող շինության երկրորդ հարկից ընկել է 7 մետրանոց փոսը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը մայիսի 14-ին, ժամը 23:15-ին ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Կորյունի փողոցում քաղաքացին ընկել է փոսը (մոտ 7 մետր). դուրս բերելու համար անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և Փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական խումբը:
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ քաղաքացին ընկել է նախկին ճոպանուղու չշահագործվող շինության երկրորդ հարկից և վնասվել:
Նշվում է, որ փրկարարները Դ. Խ.-ին (ծնված 2002 թ.) վնասվածքներով դուրս են բերել փոսից և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային. վերջինս հոսպիտալացվել է «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր:

20-летний гражданин упал со 2-го этажа неиспользуемого здания бывшей канатной дороги в 7-метровую яму
20-летний гражданин упал со 2-го этажа неиспользуемого здания бывшей канатной
дороги в 7-метровую яму
В Национальный центр кризисного управления 14 мая в 23:15 поступил звонок о том, что на улице Корюна в Ереване гражданин упал в яму (около 7 метров), необходима помощь спасателей.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ сайта Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место выехал боевой расчет пожарно-спасательного отряда и спасательный отряд  для  проведения специальных работ Спасательной  службы  МЧС Республики Армения.
Согласно источнику, выяснилось, что гражданин упал со второго этажа неиспользуемого здания бывшей канатной дороги и был травмирован.
Отмечается, что спасатели вытащили получившего травмы Д. Х. (2002 г/р) из ямы и поднесли к машине скорой помощи: последний госпитализирован в больничный комплекс Гераци № 1.