Արմավիրի մարզում հայտնաբերվել է ականանետի ական
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արմավիրի մարզում հայտնաբերվել է ականանետի ական: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, նշելով, որ մայիսի 14-ին ժամը 09։25-ին Արմավիրի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Արշալույս գյուղում նռնակ է հայտնաբերվել։
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ և Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խմբերը:

В Армавирской области обнаружена мина
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, отметив, что 14 мая в 09: 00.25-го в областной центр кризисного управления Армавира поступил звонок о том, что в селе Аршалуйс обнаружена граната.
На место выехали оперативная и инженерно-саперные группы Коллективного центра сил гражданской обороны Управления оперативной и гражданской обороны областного спасательного управления Спасательной  службы  Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения.
Выяснилось, что обнаруженное - это мина от миномета 82-мм, подвергшаяся коррозии.
Инженерно-саперная группа переместила мину  на безопасную территорию для дальнейшего обезвреживания.