Մենք դիմակայել ենք, հաջողությամբ հակահարված ենք հասցնում հարձակումներին. Զելենսկի
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հերթական տեսաուղերձում հայտարարել է, որ Ուկրաինայի զինված ուժերը հաջողությամբ դիմակայել են և հիմա էլ հակահարված են հասցնում ՌԴ զինված ուժերին:
«Մենք դիմակայել ենք և հաջողությամբ հակահարված ենք հասցնում թշնամու հարձակումներին: Մարտերը շարունակվում են մեր պետության շատ քաղաքներում և շրջաններում, բայց մենք գիտենք, որ պաշտպանում ենք երկիրը, հողը, երեխաների ապագան: Կիևը և մայրաքաղաքի շուրջ առանցքային քաղաքները վերահսկում է հենց մեր բանակը։ Օկուպանտները ցանկանում էին արգելափակել մեր պետության կենտրոնը և այստեղ դնել իրենց խամաճիկներին, ինչպես Դոնեցկում: Մենք տապալել ենք նրանց մտադրությունը` նրանք չեն ստացել որեւէ առավելություն»,-  «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասել է Զելենսկին:
Նա նշել է, որ ՌԴ զինված ուժերը ներգրավել են տարբեր ստորաբաժանումներ:
«Շարունակվում են մարտերը Կիևի համար: Օկուպանտները հարվածում են բնակելի թաղամասերին, փորձում են ոչնչացնել էներգետիկ օբյեկտները, նրանք շատ ստոր մարտավարություն ունեն։
Կոչ եմ անում բոլոր ուկրաինացիներին վերադառնալ հայրենիք և պաշտպանել երկիրը։ Մեր ժողովուրդն արժանացել է ԵՄ-ին անդամակցությանը, և որոշման կայացման պահը եկել է»,- ասել է Զելենսկին:

Мы противостояли, успешно наносим контрудары. Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский в очередном видеообращении заявил, что Вооруженные Силы Украины успешно противостояли и сейчас наносят контрудар вооруженным силам РФ.
«Мы противостояли и успешно наносим контрудар атакам противника: Бои продолжаются во многих городах и районах нашего государства, но мы знаем, что защищаем страну, землю, будущее детей. Киев и ключевые города вокруг столицы контролирует именно наша армия. Оккупанты хотели заблокировать центр нашего государства и поставить здесь своих марионеток, как в Донецке. Мы провалили их намерение - они не получили никаких преимуществ", - сказал Зеленский
Он отметил, что Вооруженные Силы РФ привлекли различные подразделения. «Продолжаются бои за Киев.  Оккупанты нападают на жилые кварталы, пытаются уничтожить энергообъекты, у них очень подлая тактика.
Я призываю всех украинцев вернуться на родину и защищать страну.  Наш народ удостоился членства в ЕС, и пришло время принимать решение», — сказал Зеленский.