ՌԴ նախագահի խոսնակը մեկնաբանել է Պուտինի Թուրքիա այցի վերաբերյալ տեղեկությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ Մոսկվայի և Անկարայի միջև կա պայմանավորվածություն ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի Թուրքիա այցի վերաբերյալ, սակայն կոնկրետ ժամկետներ դեռ հաստատված չեն:
Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, հայտնում է ТАСС-ը:
«Իսկապես, ապագայում նման այց կա։ Ինչպես բազմիցս ասել ենք, Պուտինն ու Էրդողանը պայմանավորվել են այս այցի շուրջ։ Նրանք պայմանավորվել են, որ այցը տեղի կունենա այն ժամանակ, երբ նախագահների ժամանակացույցը և համաճարակաբանական պայմանները թույլ տան։ Ստույգ ժամկետներ չկան դեռ, բայց դրանք դիվանագիտական ուղիներով անհրաժեշտ ժամանակին կհամաձայնեցվեն»,- ասել է Պեսկովը։
Թուրքիայի նախագահի խոսնակ Իբրահիմ Քալընը հայտարարել էր, որ Պուտինի Թուրքիա այցի ժամկետը կարող է հայտնի դառնալ մոտ օրերս։

YEREVAN, FEBRUARY 8, ARMENPRESS. Moscow and Ankara have agreed on Russian President Vladimir Putin’s visit to Turkey, but no specific dates have been reported so far, Kremlin Spokesman Dmitry Peskov said, reports TASS.
“Indeed, such a visit will likely take place in the future. As we have repeatedly stated, President Putin and [his Turkish counterpart Recep Tayyip] Erdogan agreed <…> that this visit would take place as soon as the president’s schedules and epidemiological situation allowed. There are no exact dates yet, but they will be agreed through diplomatic channels in a timely manner”, the Kremlin spokesman noted.
On Monday, Turkish Presidential Spokesperson Ibrahim Kalin revealed that the date of Putin’s visit to Turkey would likely be announced in the next few days.