Երևանի տներից մեկում գազի արտահոսքի հետևանքով տեղի է ունեցել պայթյուն, 1 մարդ հոսպիտալացվել է այրվածքաբանության կենտրոն
Երևանի տներից մեկում գազի արտահոսքի հետևանքով տեղի է ունեցել պայթյուն, 1
մարդ հոսպիտալացվել է այրվածքաբանության կենտրոն
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունվարի 23-ին, ժամը 09։54-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևանի Տիչինայի փողոցում՝ «Բոռա» ռեստորանի մոտակայքում գտնվող տներից մեկում, տեղի է ունեցել պայթյուն։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ և Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ խումբը։
«Պարզվել է, որ Տիչինայի փողոցի տներից մեկում (100 քմ) գազի արտահոսքի հետևանքով տեղի է ունեցել պայթյուն։ Փլուզվել է միջսենյակային մեկ պատ՝ 12 քմ, վնասվել են պատուհանի ապակիները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ Վ․ Թ․-ն (ծնված 1943 թ․) հոսպիտալացվել է «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲԸ, որտեղ բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության։

Взрыв в одном из домов Еревана из-за утечки газа, 1 человек госпитализирован в ОЦ
23 января в 09:54 часов в Национальный  центр   кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения поступил сигнал о том, что в одном из домов возле ресторана "Бора" на улице Тычины в Ереване произошел взрыв.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место происшествия выехал пожарно-спасательный отряд и оперативная группа спасательной службы МЧС РА.
«Выяснилось, что в одном из домов на улице Тычины (100 квадратных метров) произошел взрыв из-за утечки газа.  Обрушилась одна перегородка площадью 12 квадратных метров, повреждено оконное стекло», — говорится в сообщении.
Согласно источнику, В. Т. (1943 г.р.) был госпитализирован в ЗАО «Национальный ожоговый центр», где врачи оценили состояние здоровья пострадавшего как средней тяжести.