Դավոսում մայիսի 22-ից 26-ը տեղի կունենա Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի ամենամյա նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դավոսում մայիսի 22-ից 26-ը տեղի կունենա Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի (ՀՏՀ) ամենամյա նիստը ` երկու տարվա ընդմիջումից հետո, որը պայմանավորված է կորոնավիրուսային համավարակով: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է այս մասին հայտնում է ՀՏՀ-ի մամուլի ծառայությունը:
Օրակարգը կներառի այնպիսի թեմաներ, ինչպիսիք են CODID-19 համավարակից հետո վերականգնումը, կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարը, աշխատանքի ոլորտում լավագույն պայմանների ստեղծումը և չորրորդ արդյունաբերական հեղափոխության տեխնոլոգիաների օգտագործումը:
«Վերջին երկու տարիների ընթացքում տեղի ունեցած բոլոր առցանց հանդիպումներից հետո քաղաքականության, բիզնեսի և քաղաքացիական հասարակության առաջնորդները պետք է վերջապես նորից անձամբ ներկայանան: Մենք պետք է վստահության մթնոլորտ ստեղծենք, որն իրապես անհրաժեշտ է համատեղ գործողությունների արագացման և բազմաթիվ խնդիրների լուծման համար, որոնց մենք բախվում ենք»,-մամուլի ծառայության միջոցով հայտարարել է ՀՏՀ-ի հիմնադիր և ղեկավար Կլաուս Շվաբը:

Всемирный экономический форум в Давосе перенесли на 22-26 мая
Очное собрание Всемирного экономического форума (ВЭФ) в Давосе, которое было запланировано на 17-21 января, отложена до 22-26 мая. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом говорится в сообщении, опубликованном в пятницу на сайте организации.
"ВЭФ рад объявить, что проведет ежегодное собрание в 2022 году в [центре туризма] "Давос - Клостерс" в Швейцарии с воскресенья, 22 мая, по четверг, 26 мая", - отмечается в тексте.
Пресс-служба также проинформировала, что темами встречи будут, в частности, восстановление после пандемии коронавируса, борьба с изменением климата и использование технологий четвертой промышленной революции.
ВЭФ - швейцарская неправительственная организация. Она ежегодно проводит встречи с участием ведущих руководителей бизнеса, политических лидеров и видных экспертов в различных сферах деятельности. Членами ВЭФ являются около тысячи крупных компаний и организаций.