Հրշեջները մարել են Օշականում բռնկված հրդեհը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը հունվարի 15-ին, ժամը 22:01-ին ահազանգ է ստացել, որ Օշական գյուղի Ձախափ թաղամասում այրվում է տնակ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ փրկարար ծառայության մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ։
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 22:27-ին, մարվել` 23:18-ին: Այրվել են տնակի փայտե երեսպատումը (մոտ 20 քմ) և գույքը:

Спасатели потушили пожар в Ошакане
15 января в 22:01 часов в Арагацотнский региональный центр управления кризисными ситуациями поступил сигнал о том, что в районе Дзахап села Ошакан горит жилой дом.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, на место происшествия выехали два пожарных расчета пожарно-спасательного отряда областного управления Спасательной службы МЧС.
Согласно источнику, пожар был локализован в 22:27 часов и потушен в 23:18. Сгорели деревянная обшивка дома (около 20 квадратных метров) и имущество.