Հայաստանում ձյուն է սպասվում, կցրտի 6-8 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տարածքում հունվարի 16-ի ցերեկը՝ առանձին շրջաններում, 19-ին, 20-ի գիշերը՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում է ձյուն: Հունվարի 17-18-ը, 20-ի ցերեկը, 21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից՝ վկայակոչելով Շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի տվյալները՝ հունվարի 16-21-ը քամին կլինի հյուսիս-արևմտյան՝ 2-5 մ/վ արագությամբ:
«Օդի ջերմաստիճանը 16-18-ը աստիճանաբար կնվազի 6-8 աստիճանով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ Երևան քաղաքում հունվարի 16-ի ցերեկը, 17-18-ը, 20-ի ցերեկը, 21-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Հունվարի 19-ին, 20-ի գիշերը սպասվում է ձյուն:

В Армении ожидается снег, похолодает на 6-8 градусов
На территории Армении в некоторых районах днем 16 января, ночью 19 января, а ночью 20 января — в большинстве районов, ожидается снег. 17-18 января, днем 20 января, 21 января ожидается погода без осадков.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения со ссылкой на данные Центра гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды, 16-21 января ветер будет северо-западным, 2-5 м/с.
"16-18 мая температура воздуха постепенно понизится на 6-8 градусов", - говорится в сообщении.
Согласно источнику, 16 января, 17-18 января, 20 и 21 января в Ереване осадков не ожидается. Снег ожидается в ночь с 19 на 20 января.