Երևանի Բեյրութի փողոցում ՃՏՊ-ի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 2-ը՝ վիրավորվել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնը հունվարի 16-ին, ժամը 03։50-ին ահազանգ է ստացել, որ Երևանի քաղաքապետարանին հարակից այգու մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
«Պարզվել է, որ Բեյրութի փողոցում՝ մանկական այգու մոտակայքում, բախվել են «Opel Astra» և «Mercedes-Benz S500» (վարորդ` Դ․ Հ․, ծնված 1993 թ․) մակնիշների ավտոմեքենաները»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ փրկարարները հոսանքազրկել են ավտոմեքենաները, փակել «Opel Astra» մակնիշի ավտոմեքենայի գազի բալոնի փականը և 3 տուժածի մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային․ վերջիններս հոսպիտալացվել են «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր, որտեղ Հ․ Բ․-ն (ծնված 1988 թ․) մահացել է։

ДТП на Бейрутской улице в Ереване: один человек погиб, двое пострадали
16 января в 03:50 часов  утра в Национальный  центр   кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения поступил сигнал о том, что в парке возле мэрии Еревана произошло ДТП, есть пострадавшие и жертвы, необходима  помощь спасателей.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, место выехал боевой расчет Ереванского пожарно-спасательного отряда Спасательной  службы  МЧС Республики Армения.
«Выяснилось, что на Бейрутской улице возле детского сада столкнулись автомобили Opel Astra  и  Mercedes-Benz S500 (водитель Д․ Г․, 1993 г.р.)», — говорится в сообщении.
Согласно источнику, спасатели обесточили автомобили, перекрыли вентиль газового баллона автомобиля Opel Astra, поднесли к машине скорой помощи 3 пострадавших․ Последние были доставлены и госпитализированы в больничный комплекс «Гераци» N1, где Г. Б. (1988 г.р.) умер.