Flyone Armenia և Pegasus ավիաընկերությունները Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով չվերթներ իրականացնելու թույլտվություն են ստացել
Flyone Armenia և Pegasus ավիաընկերությունները Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով
չվերթներ իրականացնելու թույլտվություն են ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Flyone Armenia և Pegasus ավիաընկերությունները Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով ոչ կանոնավոր  չվերթներ իրականացնելու թույլտվություն են ստացել Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից:
Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից:
Ավելի վաղ Flyone Armenia ավիաընկերության խորհրդից «Արմենպրես»-ին հայտնել էին, որ Հայաստանի Հանրապետության ավիացիոն իշխանությունները թույլատրել են Flyone Armenia ընկերությանը իրականացնել չարտերային չվերթներ Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով: Flyone Armenia ընկերությունը դիմել էր թե՛ Հայաստանի, թե՛ Թուրքիայի ավիացիոն իշխանություններին Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով չարտերային չվերթներ իրականացնելու խնդրանքով, իսկ դեկտեմբերի 16-ին Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ Անկարան դիտարկում է Ստամբուլ-Երևան-Ստամբուլ չվերթերի բացման վերաբերյալ թուրքական և հայկական ավիաընկերությունների հայտերը: Իսկ դեկտեմբերի 23-ին հայտնի դարձավ, որ ըստ Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարար Ադիլ Քարաիսմայիլօղլուի հայտարարության՝ թուրքական բյուջետային «Պեգասուս» ավիաընկերությունը պատրաստվում է թռիչքներ իրականացնել դեպի Երևան:

FlyOne Armenia and Pegasus Airlines get permission to operate Yerevan-Istanbul-Yerevan flights
YEREVAN, JANUARY 10, ARMENPRESS. FlyOne Armenia and Pegasus Airlines have received permission from the Civil Aviation Committee to operate Yerevan-Istanbul-Yerevan charter flights, ARMENPRESS was informed from the Ministry of Territorial Administration and Infrastructure.
Earlier, the Armenian aviation authorities issued a permit to FlyOne Armenia airline to operate charter flights in the Yerevan-Istanbul-Yerevan route. FlyOne Armenia had applied to the aviation authorities of both Armenia and Turkey with the request to operate charter roundtrip flights from Yerevan to Istanbul.
Asked when the flights will be launched, Flyone Armenia President of the Board Aram Ananyan said they are awaiting the permit from the Turkish aviation authorities.
On December 16, the Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu said that Ankara is considering bids from both Turkish and Armenian airlines for operating flights between Istanbul and Yerevan. Then, the Turkish authorities said that the Turkish Pegasus airline will operate the flights.