Ոստիկանությունը մեկ օրում բացահայտել է հանցագործության 54 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 4-ից 5-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 54 դեպք, որից 3-ը՝ նախկինում կատարված։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանությունից:
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության՝ 18, մարմնական վնասվածք պատճառելու` 7, թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի և դրանց պրեկուրսորների մաքսանենգության՝ 5, խարդախության և ընտանեկան բռնության՝ 3, հարկերից խուսափելու և թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 2-ական, կողոպուտի, յուրացնելու կամ վատնելու, համակարգչային հանցագործության, խուլիգանության, ապօրինի ծառահատման, իրական կամ ենթադրյալ ազդեցությունն օգտագործելու, կեղծ ձեռնարկատիրության, ինքնիրավչության, ծնողի կամ այլ մերձավոր ազգականի և երեխայի միջև տեսակցության իրականացմանը խոչընդոտելու, վեներական հիվանդությամբ կամ սեռավարակներով վարակելու և փաստաթուղթ կեղծելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 2 անհետ կորած, 7 հետախուզվող։ Կամավոր ներկայացել է 8 հետախուզվող։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 2, և կողոպուտի 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 12 պատահար. 16 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Полиция за прошедшие сутки раскрыла 54 преступления
Согласно сводкам оперативных отчетов полиции, с 4 по 5 января подразделениями Полиции РА выявлено 54 случая преступлений, 3 из которых были совершены ранее. Об этом «Арменпресс» сообщили в Полиции РА.
Среди них: хищение личного имущества - 18 случаев, нанесение телесных повреждений - 7 случаев, контрабанда наркотиков, психотропных веществ и их прекурсоров - 5 случаев, мошенничество, насилие в семье - по 3 случая, уклонение от уплаты налогов, обнаружение наркотиков - по 2 случая, грабеж, растрата, компьютер преступление - по 1 случаю, хулиганство, незаконная вырубка деревьев, использования реального или предполагаемого влияния, препятствования ведению дел, самоуправления, воспрепятствование свиданию родителей или других близких родственников с ребенком по 1 случаю.
Обнаружено 2 без вести пропавших лиц и 7 разыскиваемых лиц. Добровольно явились 8 разыскиваемых лиц.
Зарегистрирован 1 случай добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений выявлено 2 случая хищения личного имущества, 1 случай разбойного нападения.
За прошедшие сутки в республике зарегистрировано 12 дорожно-транспортных происшествий. 16 человек получили телесные повреждения различной степени тяжести.
Уведомление: лицо, подозреваемое или обвиняемое в предполагаемом преступлении, считается невиновным до тех пор, пока его вина не будет доказана в соответствии с Уголовно-процессуальным кодексом Республики Армения вступившим в законную силу приговором суда.Подпишитесь на наш канал в Телеграм