Ոստիկանությունը հանգստյան օրերին բացահայտել է հանցագործության 183 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանգստյան օրերին Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 183 դեպք, որից 12-ը՝ նախկինում կատարված։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունից, բացահայտված հանցագործությունների մեծ մասը գողության, մարմնական վնասվածք պատճառելու, խարդախության, ապօրինի թմրաշրջանառության դեպքեր են։
«Մասնավորապես, գողության՝ 45, մարմնական վնասվածք պատճառելու` 36, խարդախության՝ 25, ընտանեկան բռնության՝ 14, թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 10 դեպք։ Բացի այդ, բացահայտվել են ապօրինի ծառահատման ու խուլիգանության 3-ական, յուրացնելու կամ վատնելու, գույքը դիտավորությամբ վնասելու, որսագողության, ծանր վիրավորանքի, ծեծի, փաստաթուղթ կեղծելու և զենք-զինամթերքի առգրավման՝ 2-ական, անձի առևանգման, ավազակային հարձակման, կողոպուտի, դրամանենգության, կաշառակերության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, խոշտանգման՝ 1-ական դեպք։ Ուժեղացված ծառայության ընթացքում հայտնաբերվել են նաև 2 անհետ կորած ու 11 հետախուզվող։ Արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 72 պատահար. 4 մարդ զոհվել է, 106-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

В праздничные дни полиция раскрыла 183 случая преступлений
В минувшие выходные дни полицейские управления РА выявили 183 преступления, 12 из которых были совершены ранее.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на сообщение, распространенное полицией, большинство раскрытых преступлений - это кражи с причинением телесных повреждений, мошенничество, незаконный оборот наркотиков.
«В частности: 45 случаев кражи, 36 случаев причинения телесных повреждений, 25 случаев мошенничества, 14 случаев домашнего насилия, 10 случаев выявления наркотиков. Кроме того, по 3 случая незаконных вырубок деревьев, хулиганства, растраты и умышленного повреждения имущества, браконьерства, тяжких телесных повреждений, избиений, подделки документов, конфискации оружия и боеприпасов, по 2 случая хищения, грабежа, разбоя, по 1 случаю взяточничества, злоупотребления служебным положением. В ходе усиленной службы обнаружены 2 без вести пропавших  лица и 11 разыскиваемых. Зарегистрировано 72 дорожно-транспортных происшествия. Четыре человека погибли и 106 получили ранения», - говорится в сообщении полиции.