Երևանի տիկնիկային թատրոնը հյուրախաղերով հանդես է եկել Արցախում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Թիկունքը՝ մշակույթ, սահմանը՝ կենտրոն» ծրագրի շրջանակում Երևանի Հովհ. Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոնը մեկնել է Արցախ՝ հյուրախաղերի։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախաձեռնությունն անվանվել է «Տիկնիկների հեքիաթային ճանապարհորդություն», հասցեները՝ Ստեփանակերտ, Մարտունի և Մարտակերտ:
Արցախցի փոքրիկների համար բեմադրվել է «Ոսկե Ճուտիկը» մանկական ներկայացումը: Այն դիտել են նաև Շուշիից և Հադրութից տեղահանված փոքրիկներ:
Ներկայացումներից բացի՝ թատրոնն անցկացրել է նաև վարպետության դասեր։ Երեխաները ծանոթացել են տիկնիկագործության արվեստին և պատրաստել իրենց առաջին տիկնիկը:

Ереванский кукольный театр гастролировал в Арцахе
В рамках программы «Тыл - культура, граница - центр» Государственный кукольный театр им. О. Туманяна гастролировал в Арцахе.
Как передает «Арменпресс», гастроли были названы «Сказочное путешествие кукол», география - Степанакерт, Мартуни и Мартакерт.
Спектакль «Золотой цыпленок» был поставлен именно для детей Арцаха. Его смотрели дети из семей, перемещенных из Шуши и Гадрута.
Помимо спектаклей, театр провел и мастер-классы. Дети знакомились с искусством кукловодства и изготавливали свои первые куклы.