Արարատի մարզի Մարմարաշեն գյուղում հրդեհի բռնկմամբ ՃՏՊ է տեղի ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 00։04-ին ահազանգ է ստացել, որ Մարմարաշեն գյուղում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կան տուժածներ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատի մեկ մարտական հաշվարկ:
«Պարզվել է, որ Երևան-Արտաշատ ավտոճանապարհին` Մարմարաշեն գյուղի մոտակայքում, բախվել են «BMW» (վարորդ՝ Գ․ Ե․, ծնված 1982 թ․) և «Mercedes-Benz» (վարորդ՝ Ն․ Մ․) մակնիշների ավտոմեքենաները, ինչի հետևանքով «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենան բռնկվել է։ «BMW» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևոր Ս․ Ե․-ն (ծնված 1996 թ․) հոսպիտալացվել են Երևանի «Էրեբունի» ԲԿ, որտեղ բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել են միջին ծանրության»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 00:20-ին, մարվել՝ 00:31-ին: «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենան այրվել է:

ДТП с возгоранием в селе Мармарашен Араратского района
5 декабря в 00:04 часов Араратский областной отдел Национального  центра   кризисного управления Спасательной службы МЧС Республики Армения поступил сигнал о том,   что в селе Мармарашен произошла авария. Есть жертвы, необходима  помощь спасателей.
Как  сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения,  на место выехал боевой расчет областного пожарно-спасательного отряда Спасательной  службы  МЧС.
«Выяснилось, что на трассе Ереван-Арташат, недалеко от села Мармарашен, столкнулись автомобили марки  BMW (водитель Г․ E․, 1982 г.р.) и Mercedes-Benz  (водитель Н․ M․), в результате чего возгорелся автомобиль Mercedes-Benz.
Водитель автомобиля BMW  и пассажир  Е.С. (1996 г.р.) были госпитализированы в ереванский медицинский центр «Эребуни», где врачи оценили состояние здоровья пострадавших как среднетяжелое», - говорится в сообщении.
Согласно источнику, пожар был локализован в 00:20 часов, потушен в 00:31. Автомобиль Mercedes-Benz сгорел. Спасатели отключили электроэнергию в автомобиле BMW, закрыли вентиль газового баллона.