Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է արցախյան վերջին պատերազմում զոհված զինծառայող Ալեն Մարգարյանի մորը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը դեկտեմբերի 1-ին հյուրընկալել է «Ոսկե արծիվ» շքանշանակիր, «Արցախի հերոս», արցախյան վերջին պատերազմում հերոսաբար զոհված զինծառայող Ալեն Մարգարյանի մորը՝ Նազելի Տերտերյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահն իր գնահատանքի խոսքերն է հայտնել հայրենիքի անվտանգության և պաշտպանության համար զոհված զինծառայողների, այդ թվում՝ Ալեն Մարգարյանի հիշատակին և շնորհակալություն հայտնել նման զավակ դաստիարակելու համար:
Տիկին Նազելին հուշեր է պատմել և դրվագներ ներկայացրել որդու մանկությունից, դպրոցական և ուսանողական կյանքից ու գործունեությունից: Նա պատմել է որդու հիշատակի հավերժացմանն ուղղված մի շարք ծրագրերի մասին, որոնք մտադիր է իրականացնել «Ալեն Մարգարյան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության միջոցով՝ նշելով, որ դրանք կրթական ուղղվածություն ունեն:
Նախագահ Սարգսյանը պատրաստակամություն է հայտնել ծրագրերի հստակեցումից հետո հնարավորինս աջակցել դրանց իրականացմանը:

Президент Саркисян принял мать геройски погибшего в Арцахской войне Героя Арцаха Алена Маргаряна
Президент Республики Армении Армен Саркисян сегодня принял мать геройски погибшего в последней Арцахской войне военнослужащего, кавалера ордена «Золотой орёл», Героя Арцаха Алена Маргаряна Назели Тертерян.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Армен Саркисян высказал слова почтения и признательности в адрес погибших во имя безопасности и обороны Отечества военнослужащих, в том числе, в память об Алене Маргаряне, и выразил благодарность его матери за то, что воспитала такого сына.
Госпожа Назели поделилась воспоминаниями, рассказала эпизоды о детстве сына, его школьной и студенческой жизни и деятельности. Она сообщила о ряде направленных на увековечение памяти сына проектов образовательного характера, которые намерена реализовать посредством общественной благотворительной организации «Ален Маргарян».
Президент Саркисян выразил готовность после уточнения проектов по возможности содействовать их реализации.