Մոսկվայում դեկտեմբերի 1-ին կկայանա Հայաստանի, ՌԴ-ի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի հանդիպումը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում դեկտեմբերի 1-ին կկայանա Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետների համանախագահությամբ եռակողմ աշխատանքային խմբի հանդիպումը: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից:
Եռակողմ աշխատանքային խումբը ստեղծվել էր տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերն ապաշրջափակելու նպատակով:
Նոյեմբերի 26-ին Սոչիում Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների եռակողմ հանդիպման արդյունքում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել էր, որ փոխվարչապետերը կհանդիպեն Մոսկվայում՝ մի քանի ամփոփումներ անելու և հայտարարելու ընդունված որոշումների մասին, որոնք երկրների ղեկավարները համաձայնեցրել էին նոյեմբերի 26-ի հանդիպմանը: Նշվել էր, որ սահմանազատման և սահմանագծման մեխանիզմները երկու պետությունների միջև նախատեսվում է ստեղծել մինչև տարվա վերջ:
ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի ղեկավարած պատվիրակությունը Մոսկվայում կլինի դեկտեմբերի 1-3-ը:  Գրիգորյանը կմասնակցի նաև  Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստին, ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի նիստին, Երկրորդ Եվրասիական համագումարին:

Armenian, Russian and Azerbaijani deputy PMs to meet in Moscow on December 1
YEREVAN, DECEMBER 1, ARMENPRESS. The Armenia-Russia-Azerbaijan trilateral working group chaired by the deputy prime ministers will hold a meeting today in the Russian capital of Moscow, the Office of Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan told Armenpress.
The trilateral working group deals with the unblocking of all economic and transportation communications in the region.
During the recent meeting of the Armenian, Russian and Azerbaijani leaders in Sochi, President of Russia Vladimir Putin said that the deputy prime ministers will meet in Moscow soon to sum up the results and announce the decisions which were agreed upon by the leaders of their countries on November 26.
Armenian deputy PM Mher Grigoryan and his delegation will be in Moscow from December 1 to 3. He will also take part in the session of the Council of the Eurasian Economic Commission, the CIS Economic Council meeting and the 2nd Eurasian Congress.