Երևանի քաղաքապետն ու Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետը ստորագրել են համագործակցության ճանապարհային քարտեզ
Երևանի քաղաքապետն ու Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետը ստորագրել են
համագործակցության ճանապարհային քարտեզ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սանկտ Պետերբուրգ կատարած պաշտոնական այցելության ընթացքում Երևանի քաղաքապետ Հակ Մարությանը նահանգապետ Ալեքսանդր Բեգլովի հետ ստորագրել է Երևան և Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքների միջև 2021-2025թթ․ համագործակցության ճանապարհային քարտեզ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը: Նա նշում է, որ ճանապարհային քարտեզը ներառում է փոխգործակցություն հանրակրթության, մշակույթի, առողջապահության, քաղաքային այլ ենթակառուցվածքների ոլորտներում:
«Երկու գործընկեր, հարազատ քաղաքների միջև հարաբերությունների զարգացումը և խորացումը մեր առաջնահերթությունների թվում է։ Պարոն նահանգապետին հրավիրեցի մոտակա ժամանակներս հյուրընկալվել Երևանում»,- նշել է Հայկ Մարությանը:

Мэр Еревана и губернатор Санкт-Петербурга подписали дорожную карту сотрудничества
В ходе официального визита в Санкт-Петербург мэр Еревана Айк Марутян и губернатор Санкт-Петербурга Александр Беглов подписали дорожную карту сотрудничества между Ереваном и Санкт-Петербургом на 2021-2025 годы.
Как передает «Арменпресс», мэр Еревана Айк Марутян написал об этом на своей странице в Facebook. Он отметил, что сотрудничество намечено в сферах общего образования, культуры, здравоохранения и в ряде городских инфраструктур.
«Развитие и углубление отношений между двумя партнерами и их родными городами, является одним из наших приоритетов. Я пригласил губернатора Санкт-Петербурга приехать в Ереван в ближайшее время», - написал Айк Марутян.