Հայկ Մարությանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Ալեքսանդր Բեգլովի հրավերով, նոյեմբերի 29-ից դեկտեմբերի 1-ը Երևանի պատվիրակությունը՝ քաղաքապետ Հայկ Մարությանի գլխավորությամբ, պաշտոնական այցով կլինի ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Երևանի քաղաքապետարանը տեղեկացնում է, որ այցի շրջանակում Երևանի քաղաքապետը հանդիպում կունենա Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետի հետ, երկու քաղաքների միջև կստորագրվի 2021-2025թթ. համագործակցության «ճանապարհային քարտեզ»:
Երևանյան պատվիրակության անդամները կայցելեն նաև Սանկտ-Պետերբուրգի քաղաքային տնտեսության կառավարման մի շարք կառույցներ:

Делегация, возглавляемая Айком Марутяном, с официальным визитом выехала в Санкт- Петербург
По приглашению губернатора Санкт-Петербурга Александра Беглова с 29 ноября по 1 декабря делегация мэрии Еревана во главе с мэром Айком Марутяном с официальным визитом посетит северную столицу России. Как передает «Арменпресс», в мэрии сообщили, что в рамках визита мэр Еревана встретится с губернатором Санкт-Петербурга. Между двумя городами будет подписана дорожная карта Соглашения сотрудничества на 2021-2025 годы.
Члены ереванской делегации также посетят ряд структур управления городского хозяйства Санкт-Петербурга.