Նոր ավիաընկերություն հայկական շուկայում. Flyone Armenia-ն Հայաստանում ստացել է օդանավ շահագործողի վկայական
Նոր ավիաընկերություն հայկական շուկայում. Flyone Armenia-ն Հայաստանում ստացել է
օդանավ շահագործողի վկայական
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական շուկա է մուտք գործում նոր ավիաընկերություն. Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն օդանավ շահագործողի վկայական է տրամադրել Flyone Armenia ավիաընկերությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ավիաընկերությունից, Flyone Armenia-ն դարձել է ազգային օպերատոր և շուտով կսկսի առաջին թռիչքները:
Ավիաընկերությունից հայտնում են, որ մոտ ապագայում ՀՀ քաղաքացիները հնարավորություն կունենան մատչելի գներով մեկնել եվրոպական և ասիական երկրներ:
«Այս պահին մենք գտնվում ենք վաճառքների մեկնարկի փուլում և ակտիվորեն պատրաստվում ենք Flyone Armenia -ի առաջին թռիչքների մեկնարկին։ Մենք անհամբեր սպասում ենք ուղևորներին մեր օդանավերում»,- հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Միրչա Մալեկան:
Երևանի օդանավակայանից ընկերությունը թռիչքներ կիրականացնի Մոսկվա, Թեհրան, Լիոն, Քութայիսի, Դամասկոս, Կրասնոդար, Փարիզ, Ստամբուլ և Թել Ավիվ:
Ընկերությունն այս պահի դրությամբ ավելի քան 60 մլն եվրո է ներդրել հայկական շուկայում։ Ընկերությունը նաև նախատեսում է ստեղծել աշխատատեղեր` ավելի քան 135 աշխատակցից բաղկացած թիմ՝ միջինից բարձր աշխատավարձով. պագայում կաճի և՛ աշխատակիցների, և՛ ինքնաթիռների թիվը։
Ավիաընկերությունը թռիչքներ է իրականացնելու  Airbus A320  ինքնաթիռներով։ Դրանք նախատեսված են 180 նստատեղի համար և համապատասխանում են Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին:

YEREVAN, OCTOBER 29, ARMENPRESS. The Civil Aviation Committee of Armenia granted the Air Operator's Certificate to FLYONE Armenia.
The new national airline said in a news release that it will launch flights from Armenia very soon, offering affordable tickets to Europe and Asia and maximum safety.
Mircea Maleca, the company's General Manager, said, "We are currently at the stage where we are launching the sale of FLYONE ARMENIA tickets. We look forward to start the flights and to welcome our passengers."
Yerevan airport is the point from/to which the airline will fly to Moscow, Tehran, Lyon, Paris, Tbilisi, Kutaisi, Krasnodar, Istanbul, and Tel Aviv.
By now, FLYONE Armenia invested more than 60 million Euros in the Armenian market.
“Furthermore, we have created new jobs, planning to have a team of more than 135 employees, who will be paid higher salaries than the country's average. In the future we aim to grow both in terms of the number of employees and the fleet.
The company's fleet consists of Airbus A320 aircrafts, on which we will operate both scheduled and charter flights. Each aircraft has 180 seats and meets all International Air Transport Association (IATA) and EASA safety standards. Also, in pandemic conditions, the aircraft are equipped with HEPA air filters, which remove 99.97% of viruses and bacteria.