Սերժ Թանկյանը վարակվել է կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ ռոք երաժիշտ, System of a Down խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը վարակվել է Covid-19-ով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Թանկյանը հայտնել է «Ինստագրամի»-ի իր էջում կատարած գրառմամբ:
Երաժիշտը նշել է, որ երեք շոուից հետո Լոս Անջելես է վերադարձել գրիպանման ախտանշաններով: «Ես ապշած էի, որ դա կարող էր կորոնավիրուս լինել, քանի որ ես ոչ միայն պատվաստված եմ, այլ նաև խիստ զգույշ եմ»,-գրել է Թանկյանը:
Երաժիշտը ցավով է նշել, որ ստիպված են հետաձգել խմբի Լոս Անջելեսի ելույթները: Դրանք կկայանան 2022-ի փետրվարի 4-ին և 5-ին:

SOAD’s Serj Tankian diagnosed with COVID-19
YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. Rockstar Serj Tankian announced that he’s been diagnosed with COVID-19.
The System of a Down frontman said he developed flu-like symptoms when he returned to Los Angeles after three shows. “I am shocked that it could even be Covid as I am not just vaccinated but also incredibly careful. I am so sorry to have to push these dates yet again especially to those who made sacrifices to be here from out of town,” he said, as his Los Angeles performances were rescheduled to February 2022.