Սերժ Թանկյանը վարակվել է կորոնավիրուսով
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ ռոք երաժիշտ, System of a Down խմբի մենակատար Սերժ Թանկյանը վարակվել է Covid-19-ով: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Թանկյանը հայտնել է «Ինստագրամի»-ի իր էջում կատարած գրառմամբ:
Երաժիշտը նշել է, որ երեք շոուից հետո Լոս Անջելես է վերադարձել գրիպանման ախտանշաններով: «Ես ապշած էի, որ դա կարող էր կորոնավիրուս լինել, քանի որ ես ոչ միայն պատվաստված եմ, այլ նաև խիստ զգույշ եմ»,-գրել է Թանկյանը:
Երաժիշտը ցավով է նշել, որ ստիպված են հետաձգել խմբի Լոս Անջելեսի ելույթները: Դրանք կկայանան 2022-ի փետրվարի 4-ին և 5-ին:

Солист группы System of a Down Серж Танкян заразился Covid-19
Всемирно известный рок-музыкант, солист группы System of a Down Серж Танкян заразился Covid-19. Как сообщает Арменпресс, Танкян написал об этом на своей странице в Instagram.
Музыкант отметил, что после трех шоу вернулся в Лос-Анджелес с симптомами гриппа. «Я был поражен тем, что это мог быть коронавирус, потому что я не только вакцинирован, но и очень осторожен», - написал Танкян.
Музыкант с сожалением отметил, что пришлось отложить выступления группы в Лос-Анджелесе. Они состоятся 4 и 5 февраля 2022 года.