Հնդկաստանում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստում Է ստացել ավելի քան 1 միլիարդ մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հնդկաստանի ավելի քան 1 միլիարդ բնակիչ ստացել Է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստման գոնե մեկ չափաբաժինը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Հնդկաստանի առողջապահության նախարար Մանսուհ Մանդավիան:
«Շնորհավորում ենք Հնդկաստանին»,- Մանդավիան Twitter-ում գրել Է այն տվյալների պատկերի ներքո, ինչը վկայում Է, որ Հնդկաստանում կորոնավիրուսի դեմ պատվաստում Է ստացել 1 000 000 153 մարդ: Դրանով իսկ Հնդկաստանը դարձել Է երկրորդ երկիրը, որտեղ քովիդի դեմ պատվաստվել Է ավելի քան 1 միլիարդ մարդ: Սեպտեմբերի սկզբին այդ ցուցանիշին հասնելու մասին հաղորդել Էին Չինաստանի իշխանությունները: Առողջապահության նախարարությունը դեռ չի ներկայացրել պատվաստման թարմ վիճակագրությունը պատվաստման վերաբերյալ:
Առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ հոկտեմբերի 20-ի առավոտվա դրությամբ Հնդկաստանում COVID-19-ի դեմ պատվաստում Է ստացել ավելի քան 991 միլիոն մարդ, ընդ որում՝ 701 միլիոն քաղաքացի ստացել Է պատվաստանյութի մեկ չափաբաժին, իսկ 290 միլիոնից ավելին՝ երկու չափաբաժին: Հնդկաստանն աշխարհում երկրորդ տեղում Է մնում կորոնավիրուսի հայտնաբերված դեպքերի թվով: Առողջապահության նախարարության վերջին տվյալների համաձայն, ընդամենը անցյալ տարվա մարտին, երբ երկրում սկսվել Է համավարակը, վարակվածների ընդհանոր թիվը գերազանցել Է 34,1 միլիոնը, ապաքինվել Է ավելի քան 33,4 միլիոնը, մահացել Է 452 հազարից ավելի մարդ, իսկ բուժում ստացողների թիվը նվազել Է մինչեւ 178 հազար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Индии вакцинировали от коронавируса более миллиарда человек
Более 1 миллиарда жителей Индии привиты хотя бы одной дозой вакцины от коронавируса, сообщил министр здравоохранения Индии Мансух Мандавия.
"Поздравляем Индию!" - написал Мандавия в Twitter под картинкой с данными о том, что в Индии от коронавируса привиты 1 000 000 153 человека,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости
Тем самым, Индия стала второй страной, привившей более 1 миллиарда человек от COVID. В начале сентября о достижении этой отметки сообщили власти Китая.
Минздрав еще не привел свежую статистику по вакцинации в Индии. По данным минздрава на утро среды, вакцину от COVID-19 в Индии получили более 991 миллиона человек, при этом 701 миллион человек получили одну дозу вакцины, а более 290 миллионов – обе дозы.
Индия остается на втором месте в мире по числу выявленных случаев коронавируса. Согласно последним данным минздрава, всего с марта прошлого года, когда в стране началась пандемия, общее число заразившихся превысило 34,1 миллиона, выздоровели более 33,4 миллиона, умерли более 452 тысяч, а число получающих лечение снизилось до 178 тысяч человек.