Դալար գյուղի 20-ամյա բնակիչը ձերբակալվել է համագյուղացու սպանության կասկածանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2021թ. հոկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 00:45-ին, «Արտաշատի բժշկական կենտրոն»-ից ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ կրծքավանդակի ձախ կեսի առաջային մակերեսի կտրած-ծակած, ձախ բազկի կողմնային մակերեսի կտրած վերքեր, գլխի գագաթային շրջանի պատռված արյունահոսող վերք ախտորոշմամբ իրենց մոտ է ընդունվել  մի երիտասարդ, ով գիտակցության չգալով մահացել է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից, փաստի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների և ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացված միջոցառումների արդյունքում պարզվել են մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում՝ տուժած երիտասարդի ինքնությունը, ով հանդիսանում է Արարատի մարզի Դալար գյուղի բնակիչ՝ ծնված 1991թ., դեպքի վայրը, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով տուժած երիտասարդի համագյուղացին է՝  20 տարեկան: Վերջինս ձերբակալվել է՝ համագյուղացուն սպանելու կասկածանքով, և հարցաքննվել դեպքի հանգամանքների շուրջ:
Կասկածյալի մասնակցությամբ կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, վերցվել են փորձանմուշներ, առգրավվել են դեպքի պահին տուժողի և կասկածյալի հագին եղած հագուստները, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքներ պարզելու նպատակով նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Դեպքի մի շարք հանգամանքներ պարզելու, հանցագործության գործիք հանդիսացող առարկան հայտնաբերելու նպատակով հանձնարարություն է տրվել հետաքննության մարմնին:

По подозрению в убийстве односельчанина задержан 20-летний житель села Далар
16 октября 2012 года в 12:45 часов из Арташатского медицинского центрапоступил звонок о том, что к ним поступил пациент, у которого колото-резаные раны на передней поверхности левой половины грудной клетки, на боковой поверхности левой руки,рваная кровоточащая рана на макушке. Молодой человекдоставлен в больницу, но скончался, не приходя в сознание.
Как сообщили Арменпресс в Следственном комитете Республики Армения, в Араратском областном следственном управлении Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 104 Уголовного кодекса РА.
В результате неотложных следственных действий, проведенных совместно с полицией РА, был выявлен ряд обстоятельств, в том числе личность потерпевшего молодого человека - жителя села Далар Араратского района (1991 года рождения), место происшествия, личность преступника –это его молодой односельчанин, 20 лет. Последний был задержан по подозрению в убийстве односельчанина и допрошен об обстоятельствах происшествия.
Место происшествия осмотрено с участием подозреваемого, взяты образцы, изъята одежда потерпевшего и подозреваемого, бывшая на них на момент происшествия, назначена судебно-медицинская экспертиза для выяснения обстоятельств уголовного дела.