ՊԲ հրամանատարն այցելել է Արցախում վիրավորված զինծառայողներին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 14-ի սահմանային միջադեպի հետևանքով վիրավորված և Ստեփանակերտի կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում բուժվող զինծառայողներին հոկտեմբերի 16-ին այցելել է ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կամո Վարդանյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ՊՆ մամուլի ծառայությունից, բանակի հրամանատարը հետաքրքրվել է բուժման ընթացքով, շնորհակալություն հայտնել տղաներին ծառայության համար և մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
Զինվորական բժիշկները հավաստիացրել են Արցախի ռազմական գերատեսչության ղեկավարին, որ վիրավորների ապաքինումը ընթանում է առանց բարդությունների և ժամանակ անց, նրանք հնարավորություն կունենան վերադառնալու իրենց ծառայողական պարտականություններին:
Հավելենք, որ գեներալ-մայոր Վարդանյանը, այցելել է նաև հակառակորդի կողմից թիրախավորված մարտական դիրք, տեղում գնահատել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և հետագա անելիքների վերաբերյալ հանձնարարականներ տվել համապատասխան պաշտոնատար անձանց:

Artsakh Minister of Defense visits wounded troops of latest Azeri attack
YEREVAN, OCTOBER 16, ARMENPRESS. The Minister of Defense and Commander of the Defense Army of Artsakh General-major Kamo Vardanyan visited the hospitalized servicemen who were wounded during the October 14 ceasefire breach committed by Azerbaijani troops.
At the Stepanakert Central Military Hospital, Minister of Defense Vardanyan thanked the servicemen for their service and wished speedy recovery.
Doctors assured the General-major that the course of treatment is proceeding without complications and the troops will be able to return to active duty soon.
General-major Vardanyan also visited the military position which was targeted by the Azeri forces on October 14 and reviewed the tactical situation.