Ֆրանսիան կարող է ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը. Անն Իդալգո
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոն, որը 2022-ին մասնակցելու է նաև Ֆրանսիայի նախագահական ընտրություններին, շեշտել է, որ Ֆրանսիան կարող է ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Իդալգոն մասնավորապես «Թվիթեր»-ի իր էջում տեղադրել է ֆրանսիացի հայտնի փիլիսոփա, գրող Բեռնար-Անրի Լևիի՝ Le Point-ում հրապարակված « Ֆրանսիան կարող է ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը» վերնագրով հոդվածը և գրել. «Միանշանակ համաձայն եմ, Ֆրանսիան կարող է ճանաչել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը»:
Բեռնար-Անրի Լևին իր հոդվածում շեշտել է, որ Ֆրանսիան հարձակման ենթարկված հայկական կողմին աջակցելու համարձակություն պետք է գտնի:

YEREVAN, OCTOBER 4, ARMENPRESS. Mayor of Paris Anne Hidalgo, who is going to run for the 2022 French presidential election, says France can recognize the Nagorno Karabakh Republic.
She made a Twitter post, sharing the article by renowned French philosopher, writer Bernard-Henri Lévy titled “France can recognize the Nagorno Karabakh Republic” and wrote: “I definitely agree. France can recognize the Nagorno Karabakh Republic”.
In his article published at Le Point, Bernard-Henri Lévy said that France must find courage to support the Armenian side that has been attacked.