Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 6-9 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 28-ի ցերեկը Սյունիքում և Արցախում, 29-30-ը, հոկտեմբերի 2-3-ն առանձին շրջաններում, 1-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում է անձրև: Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 5-10 մ/վ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ արագությամբ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է, որ օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 30-ից հոկտեմբերի 1-ն աստիճանաբար կնվազի 6-9 աստիճանով:
Երևան քաղաքում սեպտեմբերի 28-ի ցերեկը, սեպտեմբերի 29-ին, հոկտեմբերի 2-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Սեպտեմբերի 30-ին, հոկտեմբերի 1-ին ժամանակ առ ժամանակ, 3-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է անձրև:

Температура воздуха понизится на 6-9 градусов
На территории республики во второй половине дня 28 сентября в Сюнике и Арцахе, 29-30 сентября, 2-3 октября в отдельных регионах, 1 октября в большинстве регионов ожидаются дожди. Ветер юго-западный, с порывами 5-10 м/, местами до 15-20 м/с. Как передает «Арменпресс», согласно сообщению МЧС РА, с 30 сентября по 1 октября температура воздуха постепенно понизиться на 6-9 градусов.
28 сентября, 29 сентября, 2 октября в Ереване осадков не ожидается. 30 сентября, 1 октября, вечером 3 октября, ожидаются дожди.