COVID-19. Հայաստանում գրանցվել է վարակվելու 925, առողջացման 627, մահվան 12 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 26-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 258 545 դեպք, որոնցից 239 740-ն` առողջացման, 5251-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 12 352 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 1 688 640 թեստավորում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, սեպտեմբերի 25-ին կատարվել է 5836 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 925 նոր դեպք: Գրանցվել է առողջացման 627, մահվան 12 նոր դեպք:
Ըստ աղբյուրի՝ նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1202 է:

COVID-19: в Армении отмечено  925 случаев заражения, 627 случаев выздоровления, 12 случаев смерти
По состоянию на 11:00 часов  26 сентября в Армении в целом подтверждено 258 545 случаев заболевания коронавирусом, из которых 239 740 случаев выздоровления и 5 251 случаев смерти. В настоящее время лечение от коронавируса проходят 12352 пациента. Всего было проведено 1 688 640 тестов.
Как сообщили Арменпресс в Министерства здравоохранения Республики Армения, 25 сентября было проведено 5836 тестирований, по результатам которых подтверждено 925 новых случаев заболевания коронавирусом. Зарегистрировано 627 случаев выздоровления и 12 новых случаев смерти.
Согласно источнику, накануне был зарегистрирован один случай смерти, когда пациент болел коронавирусной инфекцией, но умер от другого заболевания. Общее количество таких случаев - 1202.