Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 342 նոր դեպք, մահացել է 12 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 253 հազար 942 դեպք, որոնցից 236 հազար 578-ն՝ առողջացման, 5143-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11 հազար 29 բուժառու:
Սեպտեմբերի 20-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 342 նոր դեպք, առողջացել է 490 քաղաքացի, մահացել՝ 12-ը: Հայաստանում մեկ օրում կատարվել է 4025 թեստավորում։
Թեստավորման ընդհանուր թիվն, այսպիսով, հասել է 1 միլիոն 655 հազար 479-ի։
Նախորդ օրն արձանագրվել է նաև մահվան 1 դեպք, երբ բուժառուներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1192 է։

COVID-19: в Армении подтверждено 342 новых случая, 12 человек скончались
В Армении в целом подтверждено 253.942 случая заболевания коронавирусом, из которых 236 578 - случаиизлечения и 5 143 - смерти. 11029 пациентов на данный момент проходят курс лечения от коронавируса.
Как  передает Арменпресс, об этом сообщает сайт Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Республики Армения.
По состоянию на 11:00 часов  20 сентября подтверждено 342 новых случая заболевания коронавирусом, 490 граждан выздоровели, 12 умерли. За сутки  в Армении было проведено 4025 тестирований.
Таким образом, общее количество тестов составило 1 миллион 655 тысяч 479.
Накануне был зарегистрирован один случай смерти, когда пациентболел коронавирусной инфекцией, но умер от другого заболевания.