Ահաբեկչական կիբերհարձակում է իրականացվել Վենեսուելայի ֆինանսական համակարգի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վենեսուելայի ֆինանսական համակարգը դարձել է մասշտաբային հաքերային հարձակման թիրախ, ինչի պատճառով խափանվել է Banco de Venezuela բանկի բնականոն աշխատանքը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է Վենեսուելայի կառավարությունը:
«Վենեսուելայի կառավարությունը հայտնում է, որ սեպտեմբերի 17-ին ահաբեկչական հարձակում է իրականացվել ազգային ֆինանսական համակարգի վրա, ավելի հստակ՝ երկրի խոշորագույն բանկի՝ Banco de Venezuela-ի տեխնոլոգիական հարթակի վրա»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
Հարձակման պատճառով հաճախորդները չեն կարողացել որևէ գործողություն կատարել: Կառավարության հաղորդմամբ՝ հարձակման նպատակը եղել է բանկային տվյալների ոչնչացումն ու փոփոխումը:

Совершена кибератака террористов на финансовую систему Венесуэлы
Финансовая система Венесуэлы стала мишенью крупномасштабной хакерской атаки, в результате которой была нарушена нормальная работа Banco de Venezuela.
Как  передает Арменпресс, об этом заявило правительство Венесуэлы.
«Правительство Венесуэлы сообщает, что 17 сентября была совершена террористическая атака на национальную финансовую систему, а точнее - на технологическую платформу крупнейшего банка страны Banco de Venezuela», - говорится в заявлении.
Из-за кибератаки  террористов клиенты не смогли осуществить никаких банковских операций. По заявлению правительства, целью атаки было уничтожение и изменение банковских данных.