Շիրակի մարզում շարունակվում են սուբվենցիոն ծրագրերը
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը աշխատանքներն իրականացվում են պետություն-համայնք համագործակցության արդյունքում։
2021 թվականի տնտեսական և սոցիալական ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված սուբվենցիոն ծրագրի շրջանակում 1-ին փուլով նախատեսվում է իրականացնել 4 սենյակների, 2 սանհանգույցների, միջանցքի և աստիճանների վերանորոգման աշխատանքներ։
Վերանորոգվելուց հետո սենյակներից երեքը ծառայելու են համայնքի դպրոցահասակ երեխաների համար որպես պարի, երաժշտության և սպորտային խմբակների, իսկ մեկը՝ համայնքի տարեց բնակիչների ժամանցի վայր։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Շիրակի մարզպետարանի տեղեկատվության բաժնից՝ ծրագրի ընդհանուր արժեքը 14 մլն 805 հազար դրամ է, որի 50 տոկոսը հատկացնելու է պետությունը, 50 տոկոսը համայնքն է տրամադրելու։ Շինարարական աշխատանքներն իրականացնում է «Նար Դայ» ՍՊԸ-ն:

В Ширакской области продолжаются субвенциальные программы
По субвенциальной программе, направленной на развитие экономических и социальных инфраструктур 2021 года, на первом этапе планируется провести ремонтные работы 4 комнат, 2 санузлов, коридора и лестницы.
После ремонта три комнаты для детей школьного возраста  станут танцевальной, музыкальной и спортивной, а одна - местом досуга пожилых жителей общины.
Как сообщили «Арменпресс» в Управлении информации и связей с общественностью Администрации Ширака, общая стоимость программы - 14 млн 805 000 драмов, 50% из которых будет выделено государством, 50% - общиной. Строительные работы осуществляет ООО «Нар дай».