ՀԱՊԿ հաջորդ գագաթնաժողովը կանցկացվի Երևանում
ԴՈՒՇԱՆԲԵ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդում որոշում է կայացվել հաջորդ ՀԱՊԿ գագաթնաժողովն անցկացնել Երևանում՝ 2022 թվականի չորրորդ եռամսյակում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  Տաջիկստանում լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտարարել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը։
ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի ընդլայնված նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ավելի վաղ հայտնել էր, որ 2022 թվականին կնշվի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի 30-ամյակը և Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության 20-ամյակը:
«Համաձայնեցվել է մանրամասն պլան, որը նախատեսում է համապատասխան միջոցառումների իրականացում ՀԱՊԿ անդամ բոլոր երկրներում: Սպասում ենք Կազմակերպության անդամ երկրների ղեկավարներին՝ Երեւանում»,- ասել էր  Փաշինյանը։

Следующий саммит ОДКБ пройдет в Ереване
Совет коллективной безопасности ОДКБ принял решение следующий саммит ОДКБ провести в Ереване в четвертом квартале 2022 года. Как сообщает «Арменпресс», об этом в Таджикистане на встрече с представителями СМИ заявил генсек ОДКБ Станислав Зась.
Ранее на расширенном заседании Совета коллективной безопасности ОДКБ премьер-министр РА Никол Пашинян заявил, что в 2022 году будет отмечаться 30-летие Договора о коллективной безопасности и 20-летие Организации Договора о коллективной безопасности.
«Согласован детальный план, который предусматривает реализацию соответствующих мер во всех государствах-членах ОДКБ. Мы ждем руководителей стран-членов Организации в Ереване», - сказал Пашинян.