Փաշինյանը հայտարարեց Գորիս-Կապան ճանապարհի հետ կապված ռիսկերը կառավարելու համար անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկելու մասին
Փաշինյանը հայտարարեց Գորիս-Կապան ճանապարհի հետ կապված ռիսկերը
կառավարելու համար անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովի ամբիոնից հայտարարեց, որ Սյունիքում հայկական գյուղերն ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից շրջափակման մեջ չեն հայտնվել և չեն հայտնվելու: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին նա խոսեց «Հայաստան» դաշինքի պատգամավոր Աննա Գրիգորյանի հարցին ի պատասխան, թե արդյոք Հայաստանն ունի երաշխիք, որ Ադրբեջանը Սյունիքում չի փակի Գորիս-Կապան ճանապարհը՝ մարդկանց թողնելով շրջափակման մեջ:
«Այո, կան ռիսկեր: Եվ Հայաստանի կառավարությունն այդ ռիսկերը կառավարելու համար ձեռնարկում է բոլոր անհրաժեշտ միջոցները»,- հայտարարեց Փաշինյանը:

Правительство Армении принимает все необходимые меры для управления этими связанными с дорогой Горис-Капан рисками
Правительство Армении принимает все необходимые меры для управления этими
связанными с дорогой Горис-Капан рисками
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил с трибуны Национального собрания, что армянские села в Сюнике не оказались и не окажутся в блокаде азербайджанских вооруженных сил. Как сообщает Арменпресс, об этом он сказал в ответ на вопрос депутата от блока «Армения» Анны Григорян о том, есть ли у Армении гарантии, что Азербайджан не закроет дорогу Горис-Капан в Сюнике, оставив людей в блокаде.
«Да, риски есть. И правительство Армении принимает все необходимые меры для управления этими рисками», - заявил Пашинян.