Արշակ Կարապետյանն ընդունել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատարին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ պաշտպանության նախարարը սեպտեմբերի 9-ին ընդունել է Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին և Հայաստանի Հանրապետությունում ռուսաստանյան 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատար, գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ-ից՝ մանրամասնելով, որ հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանական հարցերով կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովը:
Հանդիպման սկզբում, պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ, Արշակ Կարապետյանը շնորհավորել է գեներալ-մայոր Միխայիլ Կոսոբոկովին և հաջողություններ մաղթել խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Նախարարը ՌԴ 102-րդ ռազմական բազայի հրամանատարի պաշտոնում նշանակվելու առիթով շնորհավորել է նաև գնդապետ Դմիտրի Օվչարովին և կարևորել Հայաստանի տարածքում տեղակայված ռուսաստանյան ստորաբաժանման դերն ու նշանակությունը:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է գնահատել Ռուսաստանի Դաշնության ջանքերը՝ ուղղված տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը, ինչպես նաև Արցախում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության ընթացքն ու արդյունավետությունը։

Armenian Defense Minister receives new Commander of Russian peacekeeping troops in Artsakh
YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESSS. Defense Minister of Armenia Arshak Karapetyan received on September 9 the newly-appointed commander of the Russian peacekeeping troops in Artsakh, Major-General Mikhail Kosobokov and commander of the 102nd Russian military base in Armenia, Colonel Dmitry Ovcharov, the defense ministry of Armenia reports.
Minister Karapetyan congratulated Major-General Mikhail Kosobokov on appointment and wished success to his peacekeeping mission. He also congratulated Colonel Dmitry Ovcharov on appointment, highlighting the role and significance of the Russian military base in the territory of Armenia.
The Armenian defense minister also highly valued Russia’s efforts aimed at stabilizing the military-political situation in the region, as well as the process and efficiency of the Russian peacekeeping mission in Artsakh.