Հայ դիրքապահները լռեցրել են հակառակորդի կրակը Երասխի հատվածում. հայկական կողմից տուժածներ չկան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն օգոստոսի 12-ին ժամը 17:20-ից սկսած տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով նաև հրդեհվել է միջդիրքային խոտածածկույթը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հայ դիրքապահների պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է: Հայկական կողմից տուժածներ չկան:
Ըստ աղբյուրի՝ ժամը 19:00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է:

Армянские позиции подавили огонь противника в Ерасхе: с нашей стороны пострадавших нет
12 августа начиная с  17:20 часов Вооруженные силы Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, дислоцированным  на Ерасхском участке армяно-азербайджанской границы, в  результате  чего произошло также возгорание покрытой растительностью межпозиционной  территории.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ  Министерства обороны Республики Армения, огонь противника был подавлен ответными действиями армянских позиций. С армянской стороны жертв нет.
Согласно источнику, по состоянию на 19:00 часов,  ситуация на армяно-азербайджанской границе относительно стабильна.