Ամերիկացիների 53 տոկոսը հավանություն Է տալիս համավարակի դեմ պայքարում Բայդենի գործողություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Ջոզեֆ Բայդենի վարչակազմի գործունեությանը կորոնավիուսի համավարակի դեմ պայքարի բնագավառում հավանություն Է տալիս ամերիկացիների 53 տոկոսը: Բացասաբար Է գնահատում 40 տոկոսը, վկայում են հասարակական կարծիքի հարցման, որն անցկացրել Է Քվինիպեկի համալսարանը (Քոնեքթիքութի նահանգ)՝ օգոստսի 4-ին հրապարակված արդյունքները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մայիսին այդ ոլորտում ԱՄՆ-ի վարչակազմի աշխատանքին հավանություն Է տվել համանման սոցիոլոգիական հետազոտության մասնակիցների 65 տոկոսը: Բացասական տեսակետ Է ունեցել հարցվածների 30 տոկոսը: «Ինչու՞ Է նախագահ Բայդենը կորցնում ամերիկացիների պաշտպանությունը: Այն իրավիճակում, երբ չպատվաստվածները դառնում են կորոնավիրուսի դելտա-տարբերակի զոհ, Սպիտակ տան լավատեսությունը, որը հայտարարել Է, թե ամենադժվարինն անցյալում Է, վաղաժամ Է»,- պարզաբանել Է համալսարանի հասարակական կարծիքի հարցումների մասնագեատ Թիմ Մելոյը:
Ամբողջությամբ վերցված ԱՄՆ-ի նախագահի գործունեությանը հվանություն Է տալիս ամեկրիկացիների 46 տոկոսը, հակառակ տեսակետին Է 43 տոկոսը: Դեմոկրատ Բայդենի տնտեսական քաղաքականությանը հավանություն Է տալիս հարցման մասնակիցների 43 տոկոսը, բացասաբար Է գնահատում 48 տոկոսը: ԱՄՆ-ի արտաքին քաղաքականությանը հավանություն Է տալիս ամերկացինեզրի 42 տոկոսը, հավանություն չի տալիս՝ 44 տոկոսը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Опрос: 53% американцев одобряют действия Байдена в борьбе с пандемией
Деятельность администрации президента США Джозефа Байдена в области борьбы с пандемией коронавируса одобряют 53% американцев. Негативно оценивают ее 40%, свидетельствуют опубликованные в среду результаты опроса общественного мнения, проведенного Квиннипэкским университетом (штат Коннектикут).
В мае работу администрации США в этой сфере одобряли 65% участников аналогичного социологического исследования. Негативной точки зрения придерживались 30% респондентов,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Почему президент Байден теряет поддержку американцев? В ситуации, когда невакцинированные становятся жертвой дельта-варианта коронавируса, оптимизм Белого дома, заявлявшего, что самое трудное - позади, выглядит преждевременным", - пояснил специалист университета по опросам общественного мнения Тим Мэллой.
В целом деятельность президента США одобряют 46% американцев, обратной точки зрения придерживаются 43%. Экономическую политику демократа Байдена поддерживают 43% опрошенных, негативно оценивают ее 48%. Внешнюю политику президента США одобряют 42% американцев, не одобряют - 44%.