ԳՇ պետն ընդունել է Սերգեյ Կոպիրկինին, քննարկվել են ռազմական համագործակցության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 3-ին ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպումը կայացել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանության հարցերով կցորդի ռազմադիվանագիտական առաքելության ավարտի և նոր կցորդի նշանակման կապակցությամբ:
Արտակ Դավթյանը շնորհավորել է նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովին և հաջողություն մաղթել հետագա առաքելության ընթացքում, արդյունավետ աշխատանքի համար: շնորհակալություն է հայտնել գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական համագործակցության հարցեր, ներկայացվել են տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրները:

Начальник Генштаба ВС РА принял Сергея Копыркина: обсуждались вопросы военного сотрудничества
3 августа начальник Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Армениягенерал-лейтенант Артак Давтян принял Чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Об этом Арменпресс сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ Министерства обороны Республики Армения.
Встреча состоялась в связи с завершением военно-дипломатической миссии атташе  по вопросам обороны посольства России в Армении и назначением нового атташе.
Артак Давтян поздравил новоназначенного атташе полковника Игоря Щербакова и пожелал ему успехов в дальнейшей работе и плодотворной работы. Он поблагодарил и  полковника Андрея Грищука.