Ներկրվել է COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետություն է ներկրվել կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ «ԱստրաԶենեկա/Վաքսզևրիա» պատվաստանյութի հերթական խմբաքանակը՝ 50400 դեղաչափ: Տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՀՀ առողջապահության նախարարության պաշտոնական հաղորդագրությանը:
Պատվաստանյութը ձեռք է բերվել «COVAX FACILITY» նախաձեռնության շրջանականերում: Այն նախատեսված է 18 տարեկան և բարձր տարիքի անձանց շրջանում կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումներ իրականացնելու համար:
«ԱստրաԶենեկա/Վաքսզևրիա» պատվաստանյութն ունի Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) կողմից արտակարգ իրավիճակներում կիրառման թույլտվություն:
Պատվաստանյութի արդյունավետության և անվտանգության տվյալները համապատասխանում են ԱՀԿ-ի կողմից սահմանված չափանիշներին:

COVID-19: More vaccines supplied to Armenia
YEREVAN, AUGUST 3, ARMENPRESS. 50,400 doses of the AstraZeneca/ Vaxzevria vaccine against COVID-19 were supplied to Armenia through COVAX FACILITY, the health ministry said in a statement.
37 new cases of COVID-19 were recorded in the last 24 hours, the Armenian Center for Disease Control and Prevention reported earlier today.
The cumulative total number of confirmed cases reached 230,713.
7398 tests were administered in the past 24 hours.
No deaths were recorded in the past day and the death toll stood at 4621. This number doesn’t include the deaths of 1122 other individuals infected with the virus, who died from other pre-existing illnesses, according to authorities.