Հակառակորդի կրակից վիրավորում ստացած զինծառայողներից մեկի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում ադրբեջանական զինուժի սադրիչ գործողությունների հետևանքով վիրավորված զինծառայողների մեկի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Հակառակորդի սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած զինվորները այժմ գտնվում են հոսպիտալում։ Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինվորի առողջական վիճակում որևէ փոփոխություն չկա։ Վիճակը մնում է ծայրահեղ ծանր», - ասաց Անահիտ Ավանեսյանը:
ՊՆ-ի տվյալներով՝ հուլիսի 27-28-ի գիշերը Գեղարքունիքում հակառակորդի սադրանքի հետևանքով վիրավորվել էր ՀՀ զինված ուժերի 4 զինծառայող: Քննչական կոմիտեն հայտնել է 5 վիրավորի մասին:

Health condition of one of the servicemen wounded by Azerbaijani shooting remains extremely serious
YEREVAN, JULY 29, ARMENPRESS. The health condition of one of the Armenian servicemen wounded as a result of the Azerbaijani provocation in the border section of Gegharkunik remains extremely serious, ARMENPRESS reports acting Healthcare Minister Anahit Avanesyan told the reporters following the Cabinet meeting.
''The soldiers injured as a result of the Azerbaijani provocation are in hospital now. There are no changes in the health condition of the one that was in extremely serious situation’', Avanesyan said.
4 Armenian servicemen had been injured during the Azerbaijani provocation overnight July 28. 3 were killed.