Հակառակորդի կրակից վիրավորում ստացած զինծառայողներից մեկի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում ադրբեջանական զինուժի սադրիչ գործողությունների հետևանքով վիրավորված զինծառայողների մեկի վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանը։
«Հակառակորդի սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած զինվորները այժմ գտնվում են հոսպիտալում։ Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինվորի առողջական վիճակում որևէ փոփոխություն չկա։ Վիճակը մնում է ծայրահեղ ծանր», - ասաց Անահիտ Ավանեսյանը:
ՊՆ-ի տվյալներով՝ հուլիսի 27-28-ի գիշերը Գեղարքունիքում հակառակորդի սադրանքի հետևանքով վիրավորվել էր ՀՀ զինված ուժերի 4 զինծառայող: Քննչական կոմիտեն հայտնել է 5 վիրավորի մասին:

Состояние одного из раненых военнослужащих остается крайне тяжелым
Состояние одного из военнослужащих, раненных в результате провокационных действий азербайджанских вооруженных сил на Гегаркуникском участке армяно-азербайджанской границы, продолжает оставаться крайне тяжелым. Как сообщает Арменпресс, об этом сказала и.о. министра здравоохранения Анаит Аванесян в беседе с журналистами после заседания правительства.
«Раненые в результате провокации врага военнослужащие сейчас в госпитале. Состояние здоровья солдата, находящегося в крайне тяжелом состоянии, не изменилось. Состояние остается крайне тяжелой», - сказала Анаит Аванесян.
По данным Минобороны, в ночь с 27 на 28 июля в Гегаркунике в результате провокации противника были ранены 4 военнослужащих Вооруженных сил Армении Следственный комитет сообщил о 5 раненых.