Պուտինը ՌԴ անվտանգության խորհրդի անդամների հետ քննարկել է իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ՝ ի թիվս այլ հարցերի քննարկելով իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Խորհրդակցության ընթացքում մասնակիցները քննարկել են Ռուսաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանն առնչվող ընթացիկ հարցեր: Բացի այդ, անդրադարձ է եղել միջազգային օրակարգի արդիական հարցերի, այդ թվում և իրադրությանն Աֆղանստանում, ինչպես նաև ադրբեջանա-հայկական սահմանին»,- ասել է Պեսկովը:
Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն հուլիսի 28-ին նախահարձակ մարտական գործողություններ է սկսել Հայաստանի Հանրապետության սահմանների վրա` Սոթքից մինչև Վերին Շորժա հատվածում։ ՀՀ ՊՆ տվյալներով՝ ադրբեջանական կողմից իրականացված սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունի 3 զոհ և 4 վիրավոր։

Putin discusses situation on Armenian-Azerbaijani border with members of the Russian Security Council
Putin discusses situation on Armenian-Azerbaijani border with members of the Russian Security
Council
YEREVAN, JULY 28, ARMENPRESS. The President of the Russian Federation Vladimir Putin held a meeting with the permanent members of the Security Council, discussing the situation on the Armenian-Azerbaijani border, inter alia, ARMENPRESS reports Dmitry Peskov, press secretary of the Russian President, told the reporters.
''During the consultations the participants discussed issues referring to the social-economic development of Russia. In addition, issues of international agenda were addressed, including the situation in Afghanistan, as well as on the Azerbaijani-Armenian border'', Peskov said.
The Azerbaijani armed forces attacked Armenia's borders in the section of Verin Shorzha-Sotk on July 28. MoD Armenia informed that as a result of the Azerbaijani provocation 3 Armenian servicemen were killed, 4 were injured.