Երասխի հատվածում անցած գիշեր իրավիճակը եղել է նորմալ. մարզպետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրավիճակը հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում անցած գիշեր եղել է նորմալ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին կառավարության նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում նշեց Արարատի մարզպետ Ռազմիկ Թեւոնյանը:
«Երասխի գյուղապետը, որը վիրավորվել էր 2 օր առաջ, հիմա լավ է զգում իրեն: Երբեք ոչ մի բան չի բացառվում, բայց հիմա հանգիստ է»,-ասաց մարզպետը՝ ավելացնելով, որ բնակիչների շրջանում խուճապ չկա:
Վերջին օրերին իրավիճակը լարված է եղել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում: Ադրբեջանական զինված ուժերը պարբերաբար կրակոցներ են արձակել հայկական դիրքերի ուղղությամբ, կիրառվել են նաև ականանետեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ հուլիսի 19-ին մի քանի ժամ տևած ինտենսիվ փոխհրաձգության հետևանքով հայկական կողմից հրազենային վիրավորում էր ստացել Երասխ համայնքի ղեկավար Ռադիկ Օղիկյանը, ով այդ պահին կազմակերպում էր ադրբեջանցիների գործողությունների արդյունքում տեղանքում բռնկված հրդեհը մարելու աշխատանքները։

Situation in Yeraskh section of Armenian-Azerbaijani border was normal last night, Ararat Governor says
YEREVAN, JULY 22, ARMENPRESS. The situation in the Yeraskh section of the Armenian-Azerbaijani border was normal last night, Governor of Armenia’s Ararat province Razmik Tevonyan told reporters after today’s Cabinet meeting.
“The Yesakh village head, who was wounded 2 days ago, feels well now. Nothing can ever be ruled out, but the situation is currently calm”, the Governor said, adding that there is no panic among the locals.
Recently the situation in the Yeraskh section of the Armenian-Azerbaijani border has become tense as Azerbaijani forces were regularly firing shots at the Armenian positions. The Azerbaijani side has also used mortars.