Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում հուլիսի 21-ին կատարվել է 40 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը` այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի առողջապահության նախարարությունը:
Այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 10 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 9 967 քաղաքացու հետազոտություն, որից 952-ի մոտ արձանագրվել է թեստի դրական պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 935 դեպք: Կատարվել է 27 919 թեստավորում:
Կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումները իրականացվում է ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բաժանմունքում, «Արևիկ» բուժմիավորումում և շրջանային բուժմիավորումներում:

В Арцахе подтверждено 2 случая заражения COVID-19
В Арцахе 21 июля проведено 40 тестов, в результате которых подтверждено 2 случая заражения COVID-19. «Арменпресс» передает сообщение Министерства здравоохранения Арцаха.
На данный момент стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 10 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 г. в Арцахе проведено 9 967 тестов на COVID-19, из них 952 оказались с положительным результатом.
Всего в Республике Арцах подтверждено 2 935 случаев заболевания COVID-19. Проведено 27 919 тестов.
Вакцинация от COVID-19 проводится в амбулаторном отделении ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах, в медицинском объединении «Аревик» и в районных медицинских учреждениях.