Անդրեյ Ռուդենկոն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ քննարկել Է ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման հրատապ հարցերը
Անդրեյ Ռուդենկոն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ քննարկել Է ԼՂ
հիմնախնդրի կարգավորման հրատապ հարցերը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Անդրեյ Ռուդենկոն, ԵԱՀԿ-ի Մինսկի խմբի համանախագահները եւ Լեռնային Ղարաբաղի խնդրով ԵԱՀԿ-ի գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչը հուլիսի 20-ին քննարկել են տարածաշրջանի իրադրությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Զրույցի ընթացքում քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հրատապ հարցերը՝ Ռուսաստանի, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների՝ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եւ 2021 թվականի հունվարի 11-ի համաձայնությունների հաշվառմամբ»,- ասված Է ՌԴ-ի արտգործնախարարության հաղորդագրության մեջ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

YEREVAN, JULY 20, ARMENPRESS. Deputy Foreign Minister of Russia Andrey Rudenko discussed today the situation in the region, the urgent issues of the Nagorno Karabakh conflict settlement with the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, reports TASS.
“During the talk the urgent issues of the Nagorno Karabakh conflict settlement were discussed, taking into account the 2020 November 9 and the 2021 January 11 agreements reached between the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan”, the Russian foreign ministry said in a statement.