ՌԴ Սվերդլովսկի շրջանը ներդրումներ գրավելու ուղղությամբ կհամագործակցի հայկական կողմի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության Սվերդլովսկի շրջանն այսուհետ առտևատնտեսական ոլորտում համագործակցելու է Հայաստանի հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, համապատասխան համաձայնագիրը հուլիսի 6-ին «Իննոպրոմ-2021» միջազգային արդյունաբերական ցուցահանդեսի շրջանակում ստորագրել են Սվերդլովսկի շրջանի նահանգապետ Եվգենիյ Կույվաշևը և Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանը:
«Հայկական կողմը համագործակցության և մեր կողմից Հայաստանում ներդրումներ գրավելու տեսանկյունից հետաքրքրված է մեր արդյունաբերական ոլորտով: Հայ ձեռնարկատերերը ցանկանում են համատեղ ընկերություններ ստեղծել՝ կյանքի կոչելու ներդրումային նախագծեր ինչպես Հայաստանի տարածքում, այնպես էլ այստեղ՝ Ռուսաստանում»,- ՏԱՍՍ-ի հետ զրույցում ասել է Կույվաշևը:
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանն աշխատանքային այցով ՌԴ-ում է՝ մասնակցելու «Իննոպրոմ-2021» միջազգային արդյունաբերական 11-րդ ցուցահանդեսին և դրա շրջանակներում կազմակերպվող միջոցառումներին:

Russia’s Sverdlovsk Oblast to cooperate with Armenian side on attracting investments
YEREVAN, JULY 6, ARMENPRESS. Russia’s Sverdlovsk Oblast will cooperate with Armenia in trade-economic field.
Sverdlovsk Governor Yevgeny Kuyvashev and Armenia’s caretaker Minister of Economy Vahan Kerobyan signed the respective agreement on the sidelines of the Innoprom 2021 international industrial trade fair on July 6.
“The Armenian side is interested in cooperation and in our industrial field from the perspective of attracting investments in Armenia. Armenian entrepreneurs wants to establish joint companies to implement investment programs both in Armenia and Russia”, the Sverdlovsk Governor told TASS.
The Armenian caretaker economy minister has visited Russia to participate in the 11th Innoprom 2021 international industrial exhibition which will last until July 8.